США закрили п’ять сайтів онлайн-покеру

pokrt58398229Влада США висунула звинувачення в банківському шахрайстві, відмиванні грошей, організації незаконних азартних ігор і в інших злочинах 11 особам, причетним до організації незаконних онлайн-ігор в покер. Про це повідомляє Agence France-Presse.

Троє з обвинувачених перебувають під арештом у США, решта проживають в Ірландії, Коста-Ріці і на британському острові Мен. Повідомляється, що троє є громадянами Канади, решта — американці. У деяких причетних до грального бізнесу подвійне громадянство.

Обвинувачені причетні до діяльності компаній PokerStars, Full Tilt Poker і Absolute Poker, які є найбільшими організаторами онлайн-ігор в покер. Припинено діяльність п’яти доменів, які належали цим компаніям. Крім того, в 14 країнах заморожені 76 банківських рахунків, які використовувалися для оформлення платежів.

За даними слідства, обвинувачені зазвичай банки вводили в оману щодо природи свого бізнесу, але деякі кредитні організації свідомо співпрацювали з ними за винагороду. Платежі від гравців маскувалися під оплату товарів начебто біжутерії або м’ячиків для гольфу, які насправді нікому не продавалися і покупцям не поставлялися.

США звернулися до Інтерполу та правоохоронних органів відповідних країн за допомогою в пошуку інших восьми обвинувачених. Якщо всі 11 будуть визнані винними, їм загрожує до п’яти років за організацію азартних ігор в інтернеті, 20 років за відмивання грошей і 30 років — за шахрайство.

Азартні ігри в інтернеті незаконні в США з 2006 року, нагадує агентство. Фінансовим установам заборонено обробляти платежі, якщо відомо, що вони скоюються учасниками онлайн-ігор. Між тим заборону був оскаржений в СОТ як несправедливе торгове обмеження.