Яндекс заплатить штраф за гральну рекламу

Яндекс заплатить штраф за гральної реклами Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Росії повідомила, що оштрафувала компанію «Яндекс» на 100 000 рублів за порушення законодавства про рекламу. У серпні поява в системі «Яндекс.Директ» трьох оголошень букмекерських сайтів стало об’єктом розслідування.

У результаті з’ясувалося, що компанія порушила заборону на рекламу онлайн-гемблінгу, закріплений в російському законодавстві.

Прес-служба «Яндекса», в свою чергу, заявила, що порушення було допущено «із-за помилки модерації». А взагалі, компанія не рекламує спортивні ставки, і про це навіть сказано в її правилах розміщення реклами.

Трохи раніше повідомлялося, що ФАС наказала пошуковій системі припинити рекламу онлайн покеру. Після завантаження програмного забезпечення з рекламованих сайтів користувачеві пропонувалося пограти на гроші. Тоді «Яндекс» виправдовувався тим, що в момент розміщення реклами на цих сайтах не було інформації про ставки на реальні гроші.

Після заборони казино в Росії прискорилося розвиток ринку букмекерських послуг. За оцінками фахівців, дохід від цього бізнесу в РФ становить десятки мільярдів рублів. І це незважаючи на те, що ліцензіями на букмекерську діяльність у серпні 2014 року володіли тільки двадцять сім підприємств.

У липні президент Володимир Путін підписав новий закон про спортивних ставках, посилює регулювання в цій сфері. Зокрема, в цьому документі з’явився термін «інтерактивні ставки»; оператор таких ставок може претендувати на ліцензію тільки в тому випадку, якщо його сервер знаходиться на території Росії.